Protokol HTTPS

Webové stránky s protokolem HTTPS umožňuje provozovat zabezpečenou komunikaci a napomáhá k lepší SEO optimalizaci webových stránek. S účinností evropské směrnice GDPR je použití šifrovacího protokolu HTTPS nutným standardem, bez kterého hrozí provozovatelům webových stránek pokuty. Vychází se z toho, že provozovatel webových stránek musí maximálně zabezpečit osobní údaje svých zákazníků/uživatelů. Jedním z kroků, jak tyto osobní údaje zabezpečit je právě šifrovaná komunikace.

Na bezpečnost uživatelů internetu myslí i společnost Google, která začíná čím dál více upřednostňovat webové stránky, které využívají šifrovacího protokolu HTTPS. Díky tomuto protokolu můžete zvýšit svoje SEO hodnocení a docílit zobrazováním na vyšších pozicích ve vyhledávači. Neméně důležitým aspektem je také důvěryhodnost, kterou získáte od samotných uživatelů. Pokud uživatel přijde na Vaše webové stránky a uvidí, že jsou stránky nezabezpečené, je velká pravděpodobnost, že se raději rozhodne pro konkurenci, která toto zabezpečení využívá. 

Implementace protokolu HTTPS je jednoduché

Pokud nemáte webového správce, který by se o implementaci protokolu HTTPS postaral neváhejte se na nás obrátit. Nabízíme také tvorbu moderních webových prezentací či podporu při GDPR. Protokol HTTPS lze získat i zdarma, ale nese to značná omezení. Velmi častou variantou placeného zabezpečení HTTPS je RapidSSL DV, jenž stojí okolo 1 000 Kč.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.